T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / ALAŞEHİR - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan, Başöğretmen, Ulu önder Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde O´ nu saygı, minnet ve özlemle andık. Anma töreni sabah 09:05´ te siren sesinin çalmasıyla Ata´ ya saygıyla başladı. Ardınan İstiklal Marşımız okunup Türk bayrağı yarıya indirildi. Tören öğrencilerimizin Atatürk ile ilgili okudukları şiirler ve sözler ile devam etti. Törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 95. yılı okulumuzda coşkuyla kutlandı. Tören Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşuyla başladı ardından İstiklal marşıyla devam etti. Tören okulumuz ortaokul öğrencilerinin okuduğu cumhuriyet şiirleri ve ilkokul öğrencilerimizin hazırladığı pankartların gösterimiyle son buldu. Törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Ekm

Okulumuzda her yıl düzenli olarak yapılan okul temsilciliği seçimi bu yıl da büyük bir heyecanla yapıldı. Seçime her sınıf seviyesinden öğrencilerimiz aday oldu. 10 öğrencimizin aday olduğu seçimde her öğrencimizin adının ve resminin bulunduğu oy pusulalarını tüm öğrencilerimiz seçtikleri adaya göre işaretledi. Demokratik bir ortamda gerçekleştirilen seçimi kazanan aday 7-C sınıfıdan Elif Uşak oldu. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimze teşekkür ederiz.

Ekm

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz” anısına 28 Eylül 2018 tarihinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimizin günün anlam ve önemini kavrayabilmelerine yönelik bir anma etkinliği gerçekleştirdik. Demokrasimize sahip çıkan ve bayrağımızı korumak için şehit olan yurttaşlarımızı anmak üzere gerçekleştirdiğimiz tören şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve devamında İstiklal Marşı ile başladı. Program öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve 15 Temmuz konulu video gösterimiyle devam etti. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Eyl

İlköğretim Haftası, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin birlikte hazırladığı program ile kutlandı.

May

DYNED çalışmaları sonucu 5/A sınıfı öğrencimiz Hanzade YILMAZ, sınıf öğretmeni Ceren SALMA ve okul müdürümüz Şerafettin GÜÇLÜ İlçe Kaymakamımız Abdullah UÇGUN tarafından makamında ödüllendirildi. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuzda Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. sınıf kız öğrencilerimize yönelik tanıtım yaptılar.Tanıtım emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür eder,öğrencilerimize sınavlarda başarılar dileriz.

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Kaymakamlık Halı Saha Futbol Turnuvasında okulumuz Küçük Kız ve Küçük Erkek futbol takımları 1. ve 2. olmuştur.03/05/2018 tarihinde yapılan final müsabakalarına Alaşehir Kaymakamı Abdullah UÇGUN teşrif etmiştir.Tek tek bütün sporcuları tebrik eden Kaymakamımız ödüllerini verdikten sonra başarılarının devamını dilemiştir.

Nis

İlçede düzenlenen "Şehrim Benim Evim" yarışması sonucunda okulumuz öğrencileri üstün performans göstererek birinci olmuştur. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz. 

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında 6/B sınıfında ´Meyve Günü´ etkinliği gerçekleştirildi. Emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Havva SELÇUKER´e ve 6/B sıınfı öğrencilerimize teşekkür eder, sağlıklı bir yaşam dileriz.

Nis

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında Abur Cubura Son etkinliği yapıldı.Emeği geçen GÖrsel Sanatlar öğretmenimiz İrfan ÇARDAK´a ve etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür eder,sağlıklı bir yaşam dileriz.

Mrt

Orman Haftası ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.İlçemizde düzenlenen şiir yarışmasında 7/B sınıfı öğrencilerinden İremnur BAŞKURT 1. ve Sıla ÇINARBAY 2. olmuştur. Emeğine geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Karate KATA ve KUMİTE branşlarında il birincisi olan öğrencimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ makamında kabul etti.Öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.İLçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ´e spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür eder, öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

Mrt

08/03/2018 tarihinde Manisa´da düzenlenen Karate KATA ve KUMİTE branşlarında 8/C sınıfı öğrencimiz Halil Efe KOCATÜRK birinci olmuştur.Müsabakalara katılan diğer öğrencimiz Tuna AYTAÇ´a ve Beden eğitimi öğretmenimiz Mehmet ÖZCİĞER´E teşekkür eder. Başarılarının devamını dileriz.