T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / ALAŞEHİR - Atatürk Ortaokulu

Haberler

May

DYNED çalışmaları sonucu 5/A sınıfı öğrencimiz Hanzade YILMAZ, sınıf öğretmeni Ceren SALMA ve okul müdürümüz Şerafettin GÜÇLÜ İlçe Kaymakamımız Abdullah UÇGUN tarafından makamında ödüllendirildi. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuzda Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. sınıf kız öğrencilerimize yönelik tanıtım yaptılar.Tanıtım emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür eder,öğrencilerimize sınavlarda başarılar dileriz.

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Kaymakamlık Halı Saha Futbol Turnuvasında okulumuz Küçük Kız ve Küçük Erkek futbol takımları 1. ve 2. olmuştur.03/05/2018 tarihinde yapılan final müsabakalarına Alaşehir Kaymakamı Abdullah UÇGUN teşrif etmiştir.Tek tek bütün sporcuları tebrik eden Kaymakamımız ödüllerini verdikten sonra başarılarının devamını dilemiştir.

Nis

İlçede düzenlenen "Şehrim Benim Evim" yarışması sonucunda okulumuz öğrencileri üstün performans göstererek birinci olmuştur. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz. 

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında 6/B sınıfında ´Meyve Günü´ etkinliği gerçekleştirildi. Emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Havva SELÇUKER´e ve 6/B sıınfı öğrencilerimize teşekkür eder, sağlıklı bir yaşam dileriz.

Nis

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında Abur Cubura Son etkinliği yapıldı.Emeği geçen GÖrsel Sanatlar öğretmenimiz İrfan ÇARDAK´a ve etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür eder,sağlıklı bir yaşam dileriz.

Mrt

Orman Haftası ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.İlçemizde düzenlenen şiir yarışmasında 7/B sınıfı öğrencilerinden İremnur BAŞKURT 1. ve Sıla ÇINARBAY 2. olmuştur. Emeğine geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Karate KATA ve KUMİTE branşlarında il birincisi olan öğrencimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ makamında kabul etti.Öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.İLçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ´e spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür eder, öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

Mrt

08/03/2018 tarihinde Manisa´da düzenlenen Karate KATA ve KUMİTE branşlarında 8/C sınıfı öğrencimiz Halil Efe KOCATÜRK birinci olmuştur.Müsabakalara katılan diğer öğrencimiz Tuna AYTAÇ´a ve Beden eğitimi öğretmenimiz Mehmet ÖZCİĞER´E teşekkür eder. Başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Yangın tatbikatı sırasında öğrenciler bir yangın anında yapmaları gerekenleri önce teorik olarak ardından da uygulamalı olarak öğrendi.Okul bahçesinde öğrencilere yangın anında neler yapmaları gerektiği, bir yangına anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği de öğretildi.Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımız Mehmet ÖZCİĞER ve Soner DEMİRLER´e teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

4/B Sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Ümmehan ÖZCAN Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyasına büyük destek verdiler.Vermeye de devam ediyorlar.Öğrencilerimize ve öğretmenimize destekleri ve duyarlı davranışlarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü okullar arası futbol şampiyonasında ilk maçımız olan Hacı Kelepirci Ortaokuluna karşı takımımız 5-0 lık rahat bir galibiyet almıştır.Turnuvanın  kalan maçlarında takımımızın aynı performansı göstermesi dileğiyle, turnuvaya katılan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ock

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönemi Okul Müdürü Şerafettin GÜÇLÜ´nün öğrencilere iyi ve eğlenceli yarıyıl tatili dilekleriyle sona erdi.Öncelikle emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, başarı gösteren ve çaba sarfeden öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.Karne gününde Seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde kuran öğrenen öğrencilerimize ve öğretmenleri Nilüfer BİRCAN ve okul idaresi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ara

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Elif ÜNLÜ tarafından düzenlenen "Onu En Güzel Kim Anlatır" konulu kompozisyon yarışması ödül töreni gerçekleştirilmiştir.Emeği geçen arkadaşlara teşekkür eder,dereceye giren öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.