T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / ALAŞEHİR - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Ock

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönemi Okul Müdürü Şerafettin GÜÇLÜ´nün öğrencilere iyi ve eğlenceli yarıyıl tatili dilekleriyle sona erdi.Öncelikle emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, başarı gösteren ve çaba sarfeden öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.Karne gününde Seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde kuran öğrenen öğrencilerimize ve öğretmenleri Nilüfer BİRCAN ve okul idaresi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ara

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Elif ÜNLÜ tarafından düzenlenen "Onu En Güzel Kim Anlatır" konulu kompozisyon yarışması ödül töreni gerçekleştirilmiştir.Emeği geçen arkadaşlara teşekkür eder,dereceye giren öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okulumuzdaki  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz Nilüfer BİRCAN, Elif ÜNLÜ ve Müdür Yardımcısı Mücahit DOĞAN 5. sınıf "Camiyi Tanıyalım"ünitesi kapsamında ilçemiz Yıldız Camisine öğrenciler götürülerek ünite etkinliği gerçekleştirildi.Emeği geçen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Kas

Değerli Meslektaşlarımız, Öğretmenler Gününüzü en içten dileklerimizle kutlar.Meslek hayatınızın sağlıklı,huzurlu,başarılarla dolu geçmesini temenni ederiz.Okul Aile Birliği Başkanımız Nalan ÇÖMÇÖMOĞLU ve üyelerine bu güzel günümüzde yanımızda oldukları için teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

Tübitak 4006 Bilim Fuarı ile ilgili gerekli bilgilendirme okulumuz toplantı salonunda yapıldı.Toplantı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mehmet SAKAL´ın açılış konuşması ile başladı.İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi sorumlusu Mine AYYILDIZ´ın Tübitak 4006 Bilim Fuarı  açıklamaları ile  ilçemiz idareci ve proje sorumlusu öğretmenlerini bilgilendirdi.Toplantıya katılan ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

10 Kasım Cuma günü Atamızı ölümünün 79. yılında saygıyla ve özlemle andık.Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuz 6/A sınıfı öğrencisi Tuna AYTAÇ İlimiz Turgutlu İlçesinde düzenlenen karate müsabakasında 1. olarak okulumuzu onurlandırmıştır. Öğrencimizin okul ve spor hayatında başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Okulumuz İlköğretim Haftası İlçe programında görev alan efelerimize okul müdürümüz Şerafettin GÜÇLÜ tarafından göstermiş oldukları performansları sonucu teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.Efelerimizin göstermiş oldukları performans için teşekkür ederiz.

Ekm

Eğitimde FATİH Projesi, EBA ve Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi ile ilgili her türlü haber ,duyuru ve faaliyetlerin doğru şekilde duyurulması amacıyla sosyal medya hesapları faaliyete geçirilmiştir.Sosyal Medya Hesapları

                    Eğitimde FATİH Projesi    Eğitim Bilişim Ağı     Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi
 İnternet Adresi     http://fatihprojesi.meb.gov.tr/     http://www.eba.gov.tr/       http://fatihprojesietz.meb.gov.tr/
 Facebook    facebook.com/mebegitimdefatihprojesi/      facebook.com/egitimbilisimagi     facebook.com/fatihprojesietz2017/
 Twitter    Twitter.com/mebfatih    twitter.com/egitimbilisim   twitter.com/Fatihetz
  Instagram    instagram.com/egitimdefatihprojesi/    instagram.com/egitimbilisimagi/      instagram.com/fatihprojesietz/

Eyl

Okulumuzda gerçekleştirilen İlköğretim Haftası İlçe Programı Sayın Kaymakamımız Abdullah UÇGUN,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ ve merkez okul idareci ve öğrencilerinin katılımı ile kutlanmıştır.Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve tüm personelimize teşekkür ederiz.

Tem

TEOG TERCİHLERİ 14-24 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA OKULUMUZDA YAPILACAKTIR.KOMİSYONUMUZ SAAT 08.30-17:00 ARASINDA HERTÜRLÜ BİLGİ VE İŞLEMİ SUNACAKTIR.İLGİLENEN VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZE DUYRULUR.ATATÜRK ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜ

KOMİSYON BAŞKANI:BAYRAM ARTAN 05455815001

KOMİSYON ÜYE: FİGEN AKTAŞ 05534850749

KOMİSYON ÜYE: ÖMER SOLAK 05436571363

HİZMET BÖLGEMİZDEKİ OKULLAR

FATİH ORTAOKULU, ANADOLU İMAM-HATİP ORTAOKULU, BAKLACI ORTAOKULU, TEPEKÖY ORTAOKULU, EMİN ERSOY ORTAOKULU, CABER BURHAN ORTAOKULU

KOMİSYON ÜYE:ANIL İLERİ 05545693829

KOMİSYON ÜYE: MİNE SUNGUR 05459697710

May

Okulumuz Müdürü Şerafettin GÜÇLÜ 15.05.2017 pazartesi günü görevine başlamıştır.

Nis

8. sınıf öğrencilerimize TEOG öncesi Rehber öğretmenimiz Figen AKTAŞ tarafından stres balonu etkinliği düzenlendi.Öğrencilerin sınava karşı duygularını balonlara çizip ardından balonları eğlğnceli şekilde patlattılar.Etkinliği düzenleyen öğretmenimiz Figen AKTAŞ´a  Okul idaresince teşekkür ederiz.

Mrt

Yoğun çalışmalar neticesinde okulumuz "BEYAZ BAYRAK"(98 puanla) alarak temizlik konusunda ne kadar titiz olduğumuzu kanıtlamıştır.Başta Okul Müdürümüz Dİler COŞKUN olmak üzere emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve hizmetli kadromuza teşekkür ederiz. 

Mrt

Alaşehir elemelerinde Final de karşılaştığı takıma penaltılarla yenilerek turnuva 2. olarak tamamlayan futbol takımımız büyük bir başarıya ulaşmıştır.Manisa elemelerinde kaybederek turnuva veda eden futbol takımımızı çalıştıran Mehmet ÖZCİĞER arkadaşımıza emeklerinden dolayı teşekkür eder ve başarılarının devamını dileriz.