T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / ALAŞEHİR - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında 6/B sınıfında ´Meyve Günü´ etkinliği gerçekleştirildi. Emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Havva SELÇUKER´e ve 6/B sıınfı öğrencilerimize teşekkür eder, sağlıklı bir yaşam dileriz.

Nis

Nis

Okulumuz  "BESLENME DOSTU OKUL" projesi kapsamında Abur Cubura Son etkinliği yapıldı.Emeği geçen GÖrsel Sanatlar öğretmenimiz İrfan ÇARDAK´a ve etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür eder,sağlıklı bir yaşam dileriz.

Mrt

Orman Haftası ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.İlçemizde düzenlenen şiir yarışmasında 7/B sınıfı öğrencilerinden İremnur BAŞKURT 1. ve Sıla ÇINARBAY 2. olmuştur. Emeğine geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Karate KATA ve KUMİTE branşlarında il birincisi olan öğrencimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ makamında kabul etti.Öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.İLçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜNEŞ´e spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür eder, öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

Mrt

08/03/2018 tarihinde Manisa´da düzenlenen Karate KATA ve KUMİTE branşlarında 8/C sınıfı öğrencimiz Halil Efe KOCATÜRK birinci olmuştur.Müsabakalara katılan diğer öğrencimiz Tuna AYTAÇ´a ve Beden eğitimi öğretmenimiz Mehmet ÖZCİĞER´E teşekkür eder. Başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Yangın tatbikatı sırasında öğrenciler bir yangın anında yapmaları gerekenleri önce teorik olarak ardından da uygulamalı olarak öğrendi.Okul bahçesinde öğrencilere yangın anında neler yapmaları gerektiği, bir yangına anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği de öğretildi.Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımız Mehmet ÖZCİĞER ve Soner DEMİRLER´e teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

4/B Sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Ümmehan ÖZCAN Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyasına büyük destek verdiler.Vermeye de devam ediyorlar.Öğrencilerimize ve öğretmenimize destekleri ve duyarlı davranışlarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü okullar arası futbol şampiyonasında ilk maçımız olan Hacı Kelepirci Ortaokuluna karşı takımımız 5-0 lık rahat bir galibiyet almıştır.Turnuvanın  kalan maçlarında takımımızın aynı performansı göstermesi dileğiyle, turnuvaya katılan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ock

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönemi Okul Müdürü Şerafettin GÜÇLÜ´nün öğrencilere iyi ve eğlenceli yarıyıl tatili dilekleriyle sona erdi.Öncelikle emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, başarı gösteren ve çaba sarfeden öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.Karne gününde Seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde kuran öğrenen öğrencilerimize ve öğretmenleri Nilüfer BİRCAN ve okul idaresi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ara

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Elif ÜNLÜ tarafından düzenlenen "Onu En Güzel Kim Anlatır" konulu kompozisyon yarışması ödül töreni gerçekleştirilmiştir.Emeği geçen arkadaşlara teşekkür eder,dereceye giren öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okulumuzdaki  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz Nilüfer BİRCAN, Elif ÜNLÜ ve Müdür Yardımcısı Mücahit DOĞAN 5. sınıf "Camiyi Tanıyalım"ünitesi kapsamında ilçemiz Yıldız Camisine öğrenciler götürülerek ünite etkinliği gerçekleştirildi.Emeği geçen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Kas

Değerli Meslektaşlarımız, Öğretmenler Gününüzü en içten dileklerimizle kutlar.Meslek hayatınızın sağlıklı,huzurlu,başarılarla dolu geçmesini temenni ederiz.Okul Aile Birliği Başkanımız Nalan ÇÖMÇÖMOĞLU ve üyelerine bu güzel günümüzde yanımızda oldukları için teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

Tübitak 4006 Bilim Fuarı ile ilgili gerekli bilgilendirme okulumuz toplantı salonunda yapıldı.Toplantı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mehmet SAKAL´ın açılış konuşması ile başladı.İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi sorumlusu Mine AYYILDIZ´ın Tübitak 4006 Bilim Fuarı  açıklamaları ile  ilçemiz idareci ve proje sorumlusu öğretmenlerini bilgilendirdi.Toplantıya katılan ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

10 Kasım Cuma günü Atamızı ölümünün 79. yılında saygıyla ve özlemle andık.Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.